Chemický peeling

  Chemický peeling je metoda, které se používá k zmírnění projevů stárnutí kůže a akné. Principem metody je aplikace zpravidla ovocné kyseliny ve vyšší koncentraci na ošetřované partie kůže.

  Slovo "peeling" pochází z angličtiny a znamená olupování. Metoda peelingu není nijak nová, již ve starověkém Egyptě ženy používaly podobné postupy k omlazení kůže. Peeling může být buď mechanický nebo chemický.

  Chemický peeling využívá chemické vlastnosti určitých látek k odloučení vrchní části pokožky. Na kůži se aplikují nejčastěji ovocné kyseliny např. kyselina glykolová (přírodní látka získaná z cukrové třtiny) v různých koncentracích (12%, 30%), které naruší kůži do požadované hloubky. Po ošetření následuje regenerace pokožky a škár, nová kůže je hladší a kvalitnější. Je to proto, že obnova kožních buněk se zrychlí, zlepší se kvalita elastických vláken, zlepší se hydratace kůže (zvýší se vazebná kapacita pro vodu), sníží se produkce mazu a upraví se abnormální rohovění (folikulární keratinizace). Nezanedbatelným účinkem chemického peelingu je i efekt antioxidační.

  Chemický peeling je nejvhodnější provádět na podzim a v zimě, tj. kdy se intenzita slunce "nejnižší". Před vlastním chemickým peelingem se provádí tzv. domácí příprava. Během ní se na kůži aplikují krémy s ovocnými kyselinami v nižších koncentracích než té, jež se užívá k vlastnímu ošetření. Po několika týdnech je kůže připravena na profesionální ošetření, např. koncentrovanou kyselinou glykolovou. Po ošetření je nutná dlouhodobá fotoprotekce, tj. používání krémů s vysokým slunečním filtrem.

  Nejlepších výsledků lze metodou chemického peelingu dosáhnout u mastné pleti, akné a u změn předčasného stárnutí kůže vlivem slunečního záření (tzv."photoaging"). Konkrétně lze tuto metodu použít k:

  - zlepšení stavu mastné pokožky, např. u akné
  - zmenšení velikosti pórů, příp. mírné oploštění jizviček po akné
  - zjemnění povrchu pokožky
  - vyhlazení povrchových stařeckých bradavic (hyperkeratóz)
  - vyhlazení jemných povrchových vrásek
  - podpora hydratace kůže
  - vyjasnění stařeckých skvrn a jiných změn pigmentace (např. melasma)  Chemický peeling je při dodržení správného postupu u správné diagnózy velmi účinnou a korektivní metodou, která mnohdy může nahradit jiné, mnohem finančně nákladnější ošetření (např. ošetření lasery). Jindy je metodou, která se hodí na mírnější projevy předčasného stárnutí pleti, kdy laserový zákrok ještě není nezbytný.

  Ošetření - 1 ošetření zahrnuje - očištění pleti, chemický peeling, zklidňující maska, cena 650,- Kč

  Kůra 4 ošetření - cena 2 600,- Kč + zdarma krém RUBORIL Exper 50+ (denní tónovací krém pro citlivou pleť)

  Rozděleni jednotlivých kroků

  1.krok - 7 - 10 dnů, tzv. domácí příprava, během ní si na kůže nanášíte krém Glyko A 12% v nižších koncentracích než té, jež se užívá k vlastnímu ošetření. Pleť se tak připravuje na vlastní chemický peeling.
  2.krok - 1. kůra - chemický peeling, na pleť se nanese kyselina glykolová 30%, ponechá se zde pár minut a poté se neutralizuje zásaditým roztokem.
  3.krok domácí ošetření - ošetření pokožky krémem SECALIE D.S. po dobu 1-2 týdnů mazat ošetřená místa
  4.krok domácí příprava - týden před druhou kůrou mazat krém Glyko A 12%
  5.krok - 2. kůra - chemický peeling, na pleť se nanese kyselina glykolová 30%, ponechá se zde pár mnut a poté se neutralizuje zásaditým roztokem
  6.krok domácí ošetření - ošetření pokožky krémem SECALIE D.S. po dobru 1-2 týdnů mazat ošetřená místa
  7.krok domácí příprava - týden pře 3. kůrou mazat krém Glyko A 12%
  8.krok 3. kůra - chemický peeling, na pleť se nanese kyselina glykolová 30%, ponechá se zde pár minut a poté se neutralizuje zásaditým roztokem
  9.krok domácí ošetření - ošetření pokožky krémem SECALIE D.S po dobu 1-2 týdnů mazat ošetřená místa
  10.krok domácí příprava - týden před 4. kůrou mazat krém Glyko A 12%
  11.krok 4. kůra - chemický peeling, na pleť se nanese kyselina glykolová 30%, ponechá se zde pár minut a poté se neutralizuje zásaditým roztokem
  12.krok domácí ošetření - ošetření pokožky krémem SECALIE D.S. po dobu 1-2 týdnů mazat ošetřená místa


  "DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ"

  Po celou dobu chránit pleť před slunečním zářením, používat vysoký ochranný faktor.

   

  Lacto-Flora Peel (chemický peeling CELOROČNÍ )

  Kyselina mléčná je přirozenou součástí povrchové vrsty pokožky, která má za úkol dodat pokožce potřebné zvláčnění. Okysličuje její povrch a redukuje pH pokožky. Kyselina mléčná je známá především díky jejím vysoce zvláčňujícím vlastnotem. Je to úžasný stabilizátor v¨lhkosti a je považována za nejdůležitější kyselinu pro zesvětlení pokožky. Díky této schopnosti potlačuje tvorbu tyrosinasy (enzym, který hraje klíčovou roli při tvorbě melaninu) . Ošetření vhodné pro všechny typy pleti, které je možné podstoupit po celý rok. Pleť je celkově vyhlazenější, zvláčněná a barevně sjednocená. Zmírňuje se ucpávání pórů a zabraňuje se zhušťování epidermis. Ošetření se provádí 2 až 4x do roka po dobu šesti týdnů, vždy jedenkrát týdně.

  Ošetření 45 min

  Zpět